نسخه چاپي ارسال به دوست

نظام نامه ارتباطی مدیران مدارس استثنایی تدوین می شود/ تشکیل اتاق فکر آموزش و پرورش استثنایی
دکتر حسینی خبر داد؛
نظام نامه ارتباطی مدیران مدارس استثنایی تدوین می شود/ تشکیل اتاق فکر آموزش و پرورش استثنایی
با حضور معاون وزیر و اعضای شورای معاونین، نشست شورای معاونین سازمان آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد.

 

دکتر سید جواد حسینی در این نشست با اعلام اینکه نظام نامه ارتباطی مدیران مدارس استثنایی به زودی تدوین خواهد شد اظهار داشت: تجربه گردانی و انتقال تجربیات به مدیران به عنوان راهبران آموزشی مدارس و همچنین انتقال تجربیات به روسای ادارات از ضروریات آموزش و پرورش استثنایی است و این نظام نامه با هدف نظم بخشی به ساختار ارتباطی مدیران تدوین خواهد شد.

وی افزود: با هدف ارتباط  شبکه ای با  مدیران، استان های کشور به چهار قطب تقسیم بندی شده و مدیریت و راهبری  هر قطب با یکی از اعضای شورای معاونین خواهد بود.
وی گفت: راه اندازی پارلمان واقعی و مجازی مدیران، ایجاد بستر ارتباطی ویژه مدیران استثنایی در شبکه شاد و حضور نماینده مدیران در جلسات سازمان بویژه شورای راهبری  از جمله مواردی است که در نظام نامه ارتباطی مدیران بر آنها تاکید شده است.
حسینی در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان تجدید حیات شونده متکی بر استفاده از نظرات و تجربیات صاحبنظران است اظهار داشت: در کنار شورای رصد کاربست مطالعات ملی و بین المللی اتاق فکر آموزش و پرورش استثنایی با حضور صاحبنظران و متخصصین حوزه آموزش و پرورش استثنایی تشکیل خواهد شد.

معا‌ن وزیر با اعلام خبر تشکیل کانال های درسی دانش آموزان استثنایی در شبکه شاد اظهار داشت: با تقسیم تولید محتواهای آموزشی بین استان های کشور، محتواهای آموزشی استاندارد از استان های کشور در حال جمع آوری و بازبینی است و از هفته آینده به مرور این محتواها در شبکه شاد قرار خواهد گرفت.

حسینی با اعلام آخرین آمار برنامه  سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی اظهار داشت: تاکنون ۶۷۸ هزار  معادل ۶۴ درصد  نوآموز بدو ورود به دبستان در سامانه سنجش نوبت گیری کرده اند که از این تعداد ۲۱۴ هزار معادل ۲۰ درصد کل نوآموزان بدو ورود به دبستان ارزیابی اولیه شده اند
وی افزود: علیرغم شرایط کرونایی، استقبال از برنامه سنجش بسیار خوب بوده و با توجه به آغاز سال تحصیلی در ۱۵ شهریور باید تمام تلاش ادارات بر سنجش ۹۹ درصدی نوآموزان بدو ورود متمرکز شود.

حسینی در پایان به اشاره به وجود تعارضات سازمانی اظهار داشت: در برخی موارد تعارضات و تضاد های برخی حوزه ها زیاد است و وظیفه مدیران ستادی و روسای ادارات  تلطیف فضای کاری و مدیریت تعارضات است‌.

 


١٤:٠٥ 1399/05/15 -  شماره خبر: ٣٤١١ - تعداد نمایش خبر: 471 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

قوانین و مقررات

    access deny [261]

رویدادهای علمی -پژوهشی

    access deny [262]

منابع و محتواي آموزشي

    access deny [263]

خدمات الكترونيک

    access deny [264]