نسخه چاپي ارسال به دوست

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی  روز خبرنگاران را به فعالان عرصه رسانه تبریک گفت
در آستانه 17 مردادماه و روز خبرنگار؛
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی روز خبرنگاران را به فعالان عرصه رسانه تبریک گفت
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در آستانه 17 مرداد ماه و روز خبرنگار با صدور پیامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، این روز را به فعالان عرصه رسانه تبریک گفت.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان اموزش و پرورش استثنایی سید جواد حسینی  درآستانه فرارسیدن 17 مرداد ماه سالروز خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار با صدور پیامی این روز را به‌تمامی فعالان عرصه رسانه و خبرنگاران تبریک گفت.

 متن پیام  معاون وزیر  به این شرح است:

اختصاص یک روز به عنوان روز خبرنگار، تقدیر از زحمات وقایع‌ نگارانی است که حرمت قلم و آگاهی را پاس داشته و با مسئولیت ناشی از تعهد و آزادی و تحمل سختی‌های فراوان به اشاعه حقایقی می‌پردازند که رشد و توسعه جامعه را ثمر ‌بخشیده و پرچم مطالبه‌گری از مسوولان و پاسخگویی به مردم و افکار عمومی را همواره در اهتزاز نگه می­دارند.

روز خبرنگار یادآور زحمات بی دریغ و تلاش های خالصانه اصحاب رسانه در پاسداشت از حریم اطلاع­رسانی منطبق بر آزادی های مشروع و مصرّح قانونی است.

اساس پایداری امر سلامت، امنیت و تعلیم و تربیت در اجتماعی­شدن آن است و در این راستا خبرنگاران و رسانه‌ها نقش بی‌بدیلی در گفتمان‌سازی، جلب مشارکت و رویکرد اجتماعی شدن دارند. خبرنگاری ، کوششی مدبرانه و مستمر برای انعکاس اخبار و اطلاعات و ایجاد و تقویت همراهی مردم با برنامه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است .  خبرنگاری هنر تعامل با مردم و جلب موافقت، همراهی و همکاری همگان برای مشارکت در برنامه های مختلف است. در گذشته  خبرنگاری  ارتبـاطی یک طرفه و اقناع کننده داشت و اما اکنون  ارتباطات دو جانبه و متقابل را شامل می­شود یعنی هنر یا علم ایجاد و توسعه تفاهم و حسن نیت متقابل. 

خبرنگار  می­تواند شمایل مطلوب و مناسبی از یک جامعه  توانمند و موفق را به تصویر بکشد. باور و اعتماد مردم و دیدگاه مثبت آنها و به تبع جلب همکاری و مشارکت عمومی که در اصل سرمایه اجتماعی محسوب می­شود از انعکاس اخبار و اطلاعات  نشأت می­گیرد. شناسایی برخی از مشکلات و چالش­های جامعه با استفاده از افکار سنجی از دیگر وظایف خبرنگاران است، به عبارت دیگر رصد افکار عمومی، شناسایی مشکلات و چالش­ها، فرصتی را فراهم می­آورد تا ضمن تحکیم روابط اجتماعی ، نسبت به رفع مشکلات اقدام گردد.

در ایّامی که بیماری کرونا نه تنها در کشور ما بلکه در جهان، جاخوش کرده است و این موضوع روابط اجتماعی و شغلی را تحت تأثیر قرار داده است. خبرنگاری از جمله شغل‌هایی است که نه تعطیلی بردار است و نه می‌توان به صورت دورکاری انجامش داد، چرا که خبرنگار باید برای پیگیری و انعکاس موضوعات در صحنه حضور داشته باشد و چه زیبا از عهدۀ این کار برآمدند آن زمان که انعکاس تلاش و سختی‌های کار مدافعان سلامت توسط همین خبرنگاران فداکار و متعهّد، با حضور در مراکز درمانی و خط مقدم مبارزه با این بیماری محقق شد.

ضمن پاسداشت خاطره شهدای اصحاب رسانه، به ویژه شهید محمود صارمی و تبریک این روز بزرگ، تلاش و کوشش خبرنگاران را در برافروختن چراغ اطلاع‌رسانی متعهّدانه ارج می‌نهم. از ایزد منان تداوم عزّت و اهتمام مسئولانه همه این عزیزان را در روایت عشق، آزادی و حق گویی در عرصه آگاهی­بخشی آرزومندم.

 همچنین تقارن عید ولایت  با روز خبرنگار را به فال نیک گرفته و امیدوارم در پرتو این فیض ازلی، تمام خبرنگاران عرصه اطلاع رسانی، توفیق روز افزون داشته وهمواره در  سلامت و شادکام باشند

 

 

 


١٨:١٧ 1399/05/16 -  شماره خبر: ٣٤١٢ - تعداد نمایش خبر: 230 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

قوانین و مقررات

    access deny [261]

رویدادهای علمی -پژوهشی

    access deny [262]

منابع و محتواي آموزشي

    access deny [263]

خدمات الكترونيک

    access deny [264]