نسخه چاپي ارسال به دوست

چرا برخی نوآموزان به پایگاه‌های تخصصی سنجش ارجاع داده می‌شوند؟

چرا برخی نوآموزان به پایگاه‌های تخصصی سنجش ارجاع داده می‌شوند؟
معاون تشخیص و پیگیری سازمان آموزش و پرورش استثنائی درباره علت ارجاع برخی نوآموزان به پایگاه‌های تخصصی سنجش و سازوکار این پایگاه‌ها توضیح داد.

 

محمدحسن عظیم عراقی معاون تشخیص و پیگیری سازمان آموزش و پرورش استثنائی، درباره اهمیت پایگاه تخصصی سنجش نوآموزان بیان کرد: برخی از نوآموزان بعد از سنجش در پایگاه‌ها برای معاینات بیشتر به پایگاه‌های تخصصی ارجاع داده می‌شوند تا معاینات تخصصی روی آن‌ها انجام شود.

او ادامه داد: البته تمام نوآموزان ارجاع داده شده به پایگاه‌های تخصصی به مدارس با نیاز‌های ویژه سوق داده نمی‌شوند به عنوان مثال سال گذشته از ۱۵۰ هزار و ۴۴۸ نفر ارجاع به پایگاه‌های تخصصی برای آمادگی تحصیلی ۵۸ درصد دیرآموز بودند که به مدارس عادی ارجاع داده می‌شوند و از میان نوآموزان باقی مانده هم فقط ۶ هزار نوآموز به مدارس با نیاز‌های ویژه ارجاع شدند، درباره کم شنوایی و ناشنوایی و سایر ناهنجاری‌ها هم چنین شرایطی وجود دارد.

عظیم عراقی با اشاره به اینکه لزوما ارجاع به پایگاه‌های تخصصی سنجش به معنای ارجاع به مدارس با نیاز‌های ویژه نیست، گفت: در پایگاه‌های عمومی نیروی مشاوره فعالیت دارد تا اگر نوآموزی به پایگاه‌های تخصصی ارجاع داده شد، این نیرو‌ها شرایط را برای والدین تشریح کنند.

معاون تشخیص و پیگیری سازمان آموزش و پرورش استثنائی درباره اهمیت سنجش نوآموزان در دوره پیش دبستانی هم اظهار کرد: در این آزمون با هدف مداخلات بهنگام شرایط نوآموز ارزیابی می‌شود ضمن آنکه نُرم آزمون با توجه به سن، منطقه شهری یا روستایی و عواملی از این قبیل متفاوت است.

 


١٥:٤٧ 1399/05/13 -  شماره خبر: ٣٣٩٩ - تعداد نمایش خبر: 850 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

قوانین و مقررات

    access deny [261]

رویدادهای علمی -پژوهشی

    access deny [262]

منابع و محتواي آموزشي

    access deny [263]

خدمات الكترونيک

    access deny [264]