نسخه چاپي ارسال به دوست

نوبت گیری 60 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی
دکتر حسینی خبر داد؛
نوبت گیری 60 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: علیرغم وضعیت کرونا تا کنون 623 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوبت گیری کرده اند و از این تعداد 256 هزار نفر معادل 25 درصد ارزیابی شده اند.

 

دکتر سید جواد حسینی در نشست شورای راهبری سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اعلام این خبر افزود: استان های سمنان، چهارمحال بختیاری، قزوین، قم، کرمانشاه، مرکزی، گیلان، زنجان، بوشهر و مازندران جزو استانهای پیشرو در زمینه نوبت گیری برنامه سنجش هستند.

وی گفت: استان های چهار محال و بختیاری، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، گیلان، مرکزی، زنجان، کرمانشاه، مازندران و قم جزو ده استان پیشرو در زمینه ارزیابی اولیه نوآموزان در پایگاه های سنجش هستند.

معاون وزیر با بیان اینکه علیرغم شرایط کرونا تمامی پایگاه های سنجش در سطح کشور فعال هستند اظهار داشت: رسیدن به پوشش 99 درصدی برنامه سنجش نیازمند فعالیت جدی تمامی استان ها است و امید است استان هایی که به دلایل شرایط کرونا پایگاه های سنجش آنها با تاخیر فعال شده است عقب ماندگی را از طریق افزایش ساعات کار پایگاه ها، افزایش تعداد پایگاه ها و فعال کردن شیفت بعد از ظهر جبران کنند.

وی گفت: برنامه سنجش فراگیرترین برنامه آموزش و پرورش استثنایی است که آثار ارزشمندی از جمله مداخلات بهنگام در شناسایی و پیشگیری از برخی بیماری ها و همچنین جایدهی صحیح دانش آموزان دارد.

 

 


١٥:٤٤ 1399/05/12 -  شماره خبر: ٣٣٩٣ - تعداد نمایش خبر: 251 -  فایل ضمیمه:

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

قوانین و مقررات

    access deny [261]

رویدادهای علمی -پژوهشی

    access deny [262]

منابع و محتواي آموزشي

    access deny [263]

خدمات الكترونيک

    access deny [264]