• 1399/10/22 - 13:23
  • 89
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
اجرای آزمایشی پروتكل ارزیابی و مداخله ی حافظه فعال مربوط به دانش آموزان دارای مشکلات ویژه یادگیری و برگزاری جلسه ویدیو کنفرانس

اجرای آزمایشی پروتكل ارزیابی و مداخله ی حافظه فعال مربوط به دانش آموزان دارای مشکلات ویژه یادگیری

معاونت برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور از برگزاری جلسه ویدیو کنفرانس جهت اجرای آزمایشی پروتكل ارزیابی و مداخله ی حافظه فعال مربوط به دانش آموزان دارای مشکلات ویژه یادگیری در 6 استان مجري خبر داد.

معاونت برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی تصریح کرد ، به منظور ايجاد وحدت رويه، استفاده از آخرين دستاوردهاي پژوهشي در حوزه دانش آموزان داراي مشكلات ويژه يادگيري و ارائه الگوي آموزشي وتوانبخشي استاندارد و هماهنگ به آموزگاران شاغل در اين بخش ، پروتكل هاي ارزیابی و مداخله ی آموزشی و توانبخشی ويژه اين دانش آموزان در حال تدوين است.

وي با تاكيد بر اين كه تدوين واجراي آزمايشي اين پروتكل ها يكي از برنامه هاي گروه برنامه ریزی دانش آموزان دارای مشکلات ویژه یادگیری این معاونت است ،افزود، تدوين پروتكل هاي حافظه فعال و دستخط به اتمام رسيده است، دوره توجيهي براي اجرای آزمایشی در 6 استان کشور برگزار خواهد شد.

مجید هداوند اظهارنمود،13  استان براي اجراي آزمايشي پروتكل ارزیابی و مداخله ی حافظه فعال و دستخط معين شده اند، كه استان های آذربایجان شرقی، شهر تهران،زنجان،گلستان،بوشهر و کرمانشاه به عنوان استان های مجري طرح آزمايشي پروتكل حافظه فعال و استان هاي آذربایجان غربی،اردبیل،خراسان جنوبی،قزوین،کردستان ،مرکزی و سمنان جهت اجراي آزمايشي پروتكل دستخط تعيين گرديده اند.

 با توجه به لزوم تبيين دستورالعمل اجرايي اين دو پروتكل، آموزش مجريان در استانهاي يادشده از طريق كلاس آنلاين ، به تفكيك هريك از پروتكل ها صورت خواهدگرفت.

هدف اساسي از اجرای آزمایشی پروتکل های ارزیابی و مداخله ، ايجاد وحدت رويه در فرایند ارزیابی و مداخله متناسب با نیاز این گروه از دانش آموزان و تعیین اثربخشی محتوای تدوین شده می باشد. تاكيد براهميت وضرورت طرح مذکور  و برنامه ريزي دقیق جهت اجراي بهينه آن از الویت های این معاونت در حوزه دانش آموزان با مشکلات ویژه یادگیری است.

معاونت برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی این سازمان در خاتمه بيان داشت در صورت موفقيت اين طرح  پژوهشي در ارائه برنامه هاي ارزیابی و مداخله ی آموزشی و توانبخشی حافظه فعال و دستخط، كاربست يافته هاي اين طرح در قالب كتاب ونرم افزار هاي آموزشي در اختيار مراکز دولتی و غیر دولتی آموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری در سراسر کشور قرار خواهد گرفت.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 4029
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید